אודות הלהקה
חברי הלהקה
היסטוריה
הופעות
 הופעות קרובות
 הופעות בעבר
 מפרט טכני להופעה
מעריצים כותבים
גלריות
 תמונות הלהקה
 סרטי וידאו
 שירים
צור קשר
להזמנות חייגו עכשיו!

אנו מופיעים בכל אירוע ובכל רחבי הארץ. לפרטים ולהזמנות צרו קשר עם יענקלה שכנר: 

 052-2610061

 
ברוכים הבאים לאתר הלהקה החדש!
ברוכים הבאים לאתר הלהקה החדש!
כאן תוכלו להתעדכן על כל הפעילויות של הלהקה ואף להביע דעתכם!
 
דף אוהדים רשמי חדש ללהקה
דף אוהדים רשמי חדש ללהקה
הכנסו לדף האוהדים הרשמי שלנו בפייסבוק ולחצו לייק לקבלת כל העידכונים על הלהקה גם דרך הרשת החברתית!
 
תגובות חמות
איזה יופי!תזמורת נהדרת ארבעה זמרים \ ששרים טוב ואחד שגם זמר וגם מצחיק......כל הכבוד! טלי גוטמן צוקרמן
 
תגובות חמות
אתמול היה ערב של יד לבנים בחיפה "בוא אלינו לים"בהשתתפות יוצאי להקות חיל הים באולם בית בירם שעל הכרמל. תודה לכל האורחים והמנויים שנהנו והתלהבו ואכן תחושת ההנאה ,הנוסטלגיה וההתלהבות הורגשה באולם והיתה משותפת לכולנו! נשמח לראותכם בערבים הבאים שלנו עם כל השירים היפים של להקות חיל הים! חג עצמאות שמח! והרבה אהבה ושירה,מצוות הלהקה.
 
תגובות חמות
היה מדהים ..ממש כמו לפני 42 שנה..לא השתנה כלום. פשוט נהנתי בענק Niza Argov‎
 
צור קשר
שם:

ניד:

מייל:


 
שתפו אתר זה בפייסבוק!
 
דף הבית

היסטוריה

להקת חיל הים - היסטוריה

הלהקה הצבאית של חיל הים התפרקה כבר בשנת הקמתה, אך המשיכה את פעילותה בשנת 1962, עם כותבים, מלחינים ומעבדים כחיים חפר, דן אלמגור, מאיר נוי, סשה ארגוב, יוסי גמזו, אפי נצר, אריה לבנון, משה וילנסקי וחיים גורי. תקופת הזוהר של הלהקה התחילה עם כניסתו לתמונה של הבמאי דני ליטאי. בשנת 1967, מונה דני ליטאי לתפקיד המנהל האומנותי של הלהקה, על אף שבאותם ימים עבד עם להקת פיקוד הצפון ועם להקת הנח"ל. ליטאי, שהיה בעצמו בוגר להקת פיקוד מרכז, צירף אליו את יאיר רוזנבלום, שהיה למנהלה המוזיקלי של הלהקה. התוכנית הראשונה תחת ניהולם של ליטאי ורוזנבלום הועלתה בשנת 1968, ונקראה וביום השלישי, על שם אחד השירים בתוכנית, שכתב ליטאי והלחין רוזנבלום. המערכונים באותה תוכנית נכתבו על ידי אפרים קישון, ישראל ויסלר וליטאי עצמו. באותה תוכנית השתתפו שלמה ארצי, דבל'ה גליקמן, רבקה זוהר, וריקי גל.

התוכנית זכתה להצלחה גדולה, אך תוך כדי העבודה עליה, נפצע רוזנבלום בתאונת דרכים. הוא נלקח לבית החולים, ולאחר החלמתו נלקח להבראה בקיבוץ שפיים, שם מצא טקסט שכתבה חברת המשק הצעירה, רחל שפירא, לזכר בן הקיבוץ שנפל במלחמת ששת הימים. הטקסט הולחן על ידי רוזנבלום, והפך לשיר המפורסם "מה אברך?", שצורף לתוכנית עם סולו של רבקה זוהר. שירים נוספים ידועים מאותה תוכנית היו "השמש בפיראוס" (יורם טהרלב/יאיר רוזנבלום), "אין כבר דרך חזרה" (יורם טהרלב/יאיר רוזנבלום), "רק בישראל" (אהוד מנור/נורית הירש) ו"המלח שלי" (יורם טהרלב/משה וילנסקי).

בשנת 1969, הופיעה הלהקה בתוכניתה התשיעית, רפסודה בכחול, שם את מקומו של רוזנבלום החליף החייל בני נגרי, שכבר עבד עם צוות-הווי הנח"ל באותה שנה. במהלך עבודתו של נגרי עם ליטאי, הבחין הצמד בכישרון חדש: החייל שלמה ארצי, שהחל את שירותו בחיל התותחנים, ועבר, אחרי מבחנים, ללהקת חיל הים. ארצי קיבל שיר סולו: "כשאהיה גדול" (רימונה די-נור/יאיר רוזנבלום), אשר סימן את תחילתו כסולן. באותה תקופה, על אף שהתגורר בלונדון, המשיך רוזנבלום לשלוח שירים ללהקה. לאחד השירים ששלח רוזנבלום לליטאי ונגרי צורפה התניה, על פיה רוזנבלום עצמו יהיה אחראי על עיבוד השיר. נגרי דחה את הדרישה, וכתוצאה מכך העביר רוזנבלום את השיר ללהקת הנח"ל. כך להקת הנח"ל זכתה בשיר, שהפך לאחד הלהיטים הגדולים של התקופה: "שיר לשלום".

בשנת תש"ל (1970) זכתה הלהקה בתואר "להקת השנה" במצעד הפזמונים השנתי של קול ישראל.

שיתוף הפעולה של ליטאי ונגרי המשיך גם בתוכנית חדשה שירת הים מ-1971, בה נכללו שירים מצליחים כ"חסקה" (יורם טהרלב/משה וילנסקי), "בוא לים" (דן אלמגור/יאיר רוזנבלום) ו"שרק יהיה הים שקט" (דן אלמגור/בני נגרי). הסולן הראשי בתוכנית היה עודד בן חור והסולנית החדשה הייתה חיה ארד, ששרה את השיר הבולט ביותר בתוכנית "על אם הדרך", שיר ערש שכתב נתן אלתרמן והלחינה נעמי שמר. השירים "על אם הדרך" ו"חסקה" הצליחו במצעדי הפזמונים, והלהקה זכתה בתואר "הלהקה הצבאית של השנה" במצעד השנתי של קול ישראל בשנת תשל"ב.

בתום התוכנית שירת הים, עזב בני נגרי את ההפקה. את מקומו של נגרי החליף מתי כספי, בוגר להקת פיקוד דרום. יחד עם ליטאי, הפיק כספי את התוכנית הללו ים ב-1972. בתוכנית זו בלט השיר "כוסית לפלי"ם" המספר על תקופת העפלה, "...אפשר לומר הרבה דברים ולספר פי כמה איך מפלוגה של הפלי"ם אשר ירדה הימה הוקם פה חיל הים..." (זרובבלה ששונקין/יאיר מילר). רוב הטקסטים בתוכנית התבססו על שירי ים קלאסיים שתורגמו על ידי דן אלמגור. בתוכנית זו השתתפה יעל לוי. שירי התוכנית הצליחו פחות מקודמותיה, וליטאי וכספי עזבו את הלהקה. בשנת 1974 הועלתה התוכנית הרימו עוגן, בבימויו של נדב לויתן עם עיבודים של אלדד שרים וב 1975 את התוכנית האחרונה, דרך בים ששלושה שירים ממנה הוקלטו לסינגל שנקרא "להקות צבאיות וצוותי הווי 1976 - 1975". מאחר שגם תוכנית זו לא הניבה להיטים גדולים, היא למעשה סימנה את דעיכת הלהקה וירידתה מהבמה.

בתחילת שנות ה-80, בעקבות ערב חד פעמי של הלהקה עם שירים מכל הזמנים, הקימו כמה מבני הלהקה את ההרכב החדש, "להקת חיל הים מילואים", שהמשיכה להופיע באירועים שונים של החיל עד היום . בימים אלו כאשר אף אחד מחברי הלהקה אינו בגיל השירות למילואים מופיעים יוצאי להקת חיל הים בערבי זמר ואירועים שונים בהרכב המקורי.


צור קשר
דף הביתהדפסהמפת האתרצור קשר